Tytuły

ZAMKI W POLSCE

Forum miłośników zamków (zał. 2006)



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2024-05-01 15:35 
Online
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-03-29 20:47
Posty: 1899
Lokalizacja: Ząbki
Po długotrwałym oczekiwaniu ukazał się nowy numer - za pierwszy kwartał 2024 r.- Wiadomości Konserwatorskich, wydawanych przez Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków. Perypetie z opóźnieniem w ukazaniu się tego numeru spowodowane były zmianami w pewnej części w koncepcji, może też kierunku a na pewno w redakcji. Redaktorem naczelnym została dr Barbara Zin, a jednym z redaktorów został Artur Różański. Nie wiem czy to dobrze czy źle ale zawsze miałem dystans do tego wydawnictwa. Tym razem zaskoczeniem jest choćby przyjęcie do druku artykułu a w zasadzie polemiki z całym światem - pana Jarosława Laseckiego, który twierdzi że w Polsce źle interpretujemy wszelkie Karty Ochrony Zabytków ponieważ mogą być źle przetłumaczone i przez to nie można odbudowywać zabytków. To ciekawe że liczy się raczej to co i jak interpretujemy w nasz ułomny sposób niż to co czujemy że powinno być dobre a co intencjonalnie zostało zapisane w Kartach.

Jest też artykuł o badaniach i konserwacji wieży rycerskiej w Witkowie. Tutaj, jak i przy kilku innych artykułach. Tutaj powszechna uwaga do foto edycji w permanentnym zmniejszaniu wszelakich ilustracji. W przypadku tego artykułu pewnym problemem jest zbyt mała wielkość rzutu założenia obronnego ponieważ z racji umieszczenia rysunku z rozwarstwieniem chronologicznym to właśnie rozwarstwienie jest mało czytelne. Mam nieodparte wrażenie że tak naprawdę nie liczy się to do kogo takie artykuł lub pismo jest adresowane aby tylko się to ukazało. Niestety sprawia to wrażenie lekceważenia odbiorcy, troszkę na zasadzie skoro ja to wiem to wy nie musicie.

http://www.skz.pl/skz_files/WK/WK/Wiado ... _nr_77.pdf


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translated by phpBB3.PL